fbpx

Jak seniorzy mają zapisać się na szczepienia przeciw COVID – 19

Osoby z grupy pierwszej będą mogły zapisać się na szczepienia w placówce POZ, przez infolinię Narodowego Programu Szczepień lub Internetowe Konto Pacjenta – powiedział pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk. Do zapisu potrzebne będzie wystawione automatycznie e-skierowanie.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce odbywają się etapami według grup opisanych w narodowym programie. Od 25 stycznia ruszą szczepienia osób zakwalifikowanych do grupy pierwszej – w pierwszej kolejności będą to seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 70 plus ruszą od 15 stycznia. Na wtorek planowana jest konferencja prasowa w tej sprawie.

Dworczyk pytany w poniedziałek w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, jak będzie wyglądać dokładnie proces rejestracji na szczepienia dla grupy pierwszej, przekazał, że „każda osoba, która otrzyma automatycznie wystawione e-skierowanie, będzie mogła zapisać się na szczepienia”. Wskazał, że proces wystawienia skierowania nie będzie wymagał bezpośredniej obecności pacjenta.

Szef KPRM wyjaśnił, że pacjent nie musi wiedzieć, że zostało wystawione dla niego skierowanie do szczepienia, musi tylko „mieć wiedzę, że należy do tej kategorii wiekowej, która jest w tej chwili szczepiona”. – Senior, który już wie o zapisie na szczepienia, ma trzy kanały, dzięki którym może zapisać się na szczepienia – mówił Dworczyk.

Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/

Urszula Szwej

Komentarze są wyłączone