fbpx

Jak tu żyć ?

Nie nastąpi poluzowanie obostrzeń po 17 stycznia. Adam Niedzielski zapowiedział, że po feriach w mocy pozostaną wszystkie restrykcje w działalności gospodarczej. Jedynym wyjątkiem będzie przywrócenie nauki stacjonarnej w klasach 1-3.

Zakaz świadczenia usług noclegowych, kwarantanna po powrocie do kraju transportem zbiorowym, zamknięcie gastronomii – wszystkie uderzające w turystykę restrykcje pozostaną aktualne po 17 stycznia. Do tego dnia miały obowiązywać wprowadzone pod koniec 2020 restrykcje. Rząd zdecydował o ich przedłużeniu do 31 stycznia.

Sytuacja zła, ale stabilna

„Nadal jest zagrożenie kolejną falą epidemii, państwa europejskie zaostrzają albo przedłużają obowiązujące restrykcje. Z drugiej strony, sytuacja w Polsce wygląda stabilnie, nie mamy skoku zachorowań, wzrostu zgonów czy zajętości szpitali. Mamy bufor bezpieczeństwa co do liczby wolnych łóżek. Z jednej strony widać rozwijającą się pandemię, a z drugiej – stabilną sytuację w Polsce” – wyjaśniał Adam Niedzielski.

„Decyzje dotyczące obostrzeń są bardzo trudne, bo podejmowane w sytuacji dużej niepewności wynikającej ze sprzeczności sygnałów dochodzących z otoczenia. Opierając się na modelach prognostycznych dotyczących skutków luzowania stwierdziliśmy, że zagrożenia nie niesie uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3. Z jednej strony jest ryzyko pandemiczne, z drugiej – ogromne koszty tego, że najmłodsze dzieci nie chodzą do szkół” – dodał.

Źródło: https://www.waszaturystyka.pl/

Urszula Szwej

Komentarze są wyłączone