fbpx

Kto może nocować w hotelach?

Pomimo, że nowe obostrzenia zamknęły hotele na kolejne grupy ludzi, okazuje się , że są tacy, którzy z hoteli w dalszym ciągu mogą korzystać.

 Od 28 grudnia w Polsce obowiązuje kwarantanna narodowa. Oznacza to między innymi ograniczenia w hotelarstwie. Funkcjonować mogą jedynie hotele pracownicze. Korzystać z bazy hotelowej będzie mogło kilka grup – pracownicy medyczni, kierowcy zawodowi, pracownicy pociągów, statków powietrznych i morskich, platform wydobywczych, pacjenci i ich opiekunowie, dyplomaci oraz funkcjonariusze sił zbrojnych i służb mundurowych.

Teraz grono poszerzyło się o kolejną grupę. Od niedzieli w Dzienniku Ustaw można znaleźć także brak obostrzeń dla pracowników telewizji i radia. Dodatkowo dopisano też pracowników firm realizujących projekty inwestycyjne ze wsparciem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, pracowników cywilnych wskazanych sił zbrojnych i służb mundurowych.

O restrykcje nie muszą martwić się też pracownicy lotnisk w celach zawodowych, cudzoziemcy niemogący kontynuować podróży oraz pasażerowie, których loty odwołano lub przełożono. Bez zmian będzie też mógł działać Dom Poselski.

Źródło: https://turysci.pl/

Urszula Szwej

Komentarze są wyłączone