Gdzie się wybrać

BUŁGARIA

Bułgaria

Bułgaria to państwo położone na Bałkanach nad Morzem Czarnym. Miejsce to, stało się jakiś czas temu bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków, a to za sprawą piaszczystych plaż, przyzwoitych cen i mnogości atrakcji. Wśród najpopularniejszych kurortów wybieranych przez turystów są Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.

Złote Piaski to kurort nieco spokojniejszy, niż jego konkurent. Według legendy piraci zakopali tam złoto, które zostało zamienione w piasek. Miejsce to swoją ogromną popularność zawdzięcza szerokim, piaszczystym plażom o złocistym odcieniu piasku, czystej wodzie i kojącym widokom, dzięki otaczającej plaże zieleni. W miejscu tym jest wspaniale rozwinięta infrastruktura hotelowa i gastronomiczna. Nie brakuje także miejsc rozrywki: barów, pubów i dyskotek. Na plażach można spędzać leniwe dni, wylegując się na leżakach lub spędzić czas aktywnie, gdyż na miejscu sporo jest wypożyczalni sprzętów wodnych. W kurorcie można także spróbować odważniejszych atrakcji np. nurkowania bądź parasailingu.

Złote Piaski to także cudowne miejsce na zobaczenie ” kawałka świata”. Wśród najciekawszych zabytków i atrakcji okolicy wyróżnić możemy:

  • Park Krajobrazowy Złote Piaski – fantastyczne miejsce, w którym można pospacerować wytyczonymi ścieżkami wśród bogatej fauny i flory parku.
  • Monastyr Aładża- średniowieczny klasztor wykuty w wapiennej skale. Znajdują się tam cele mnichów, sala modlitewna, kaplica, krypty a nawet kuchnia i jadalnia.
  • Aquapolis – świetne miejsce do aktywnego spędzenia czasu i świetnej zabawy. To nowoczesny park wodny, w którym poza basenami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi znajdziemy nawet wodospad. Miejsce to oferuje także niesamowity widok na Morze Czarne.
  • Warna – jest to trzecie co do wielkości miasto w Bułgarii, warte odwiedzenie ze względu na zabytki i atrakcje turystyczne. W Warnie polecam obejrzeć: łaźnie rzymskie, będące jednymi z największych w Europie, Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, Muzeum Archeologiczne, klimatyczny port oraz Delfinarium, gdzie odbywają się pokazy akrobatyczne tych uroczych ssaków
  • Kamienny Las – formacje skalne o niewyjaśnionej do końca genezie. Na miejscu znajduję się kilkadziesiąt wysokich kamieni dochodzących do około 7 metrów wysokości, tworzących niezwykle ciekawy i tajemniczy widok.
  • Nesebyr – to niezwykle piękne i klimatyczne miasto położone nad samym Morzem Czarnym. Jego starożytna część została wpisana w latach 80 tych XX wieku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W mieście jest mnóstwo wspaniałych zabytków m.in wiatrak na grobli, liczne cerkwie, ruiny teatru antycznego, łaźnie bizantyjskie. ruiny wiatraka.

Niewątpliwą atrakcją Bułgarii są także regionalne wieczory bułgarskie, połączone z pysznym jedzeniem i występami folklorystycznymi. Podczas takiego spotkania z kulturą bułgarską, można spróbować pysznych dań z grilla, napić się wybornego wina i rakiji oraz poznać bułgarski taniec choro. Niezapomniane wrażenia i zabawa do późnych godzin wieczornych gwarantowane.

A wiedzieliście, że w Bułgarii tak znaczy nie, a nie znaczny tak? Już wyjaśniam o co chodzi. Osoby, które dużo podróżują po świecie pewnie nieraz miały okazję spotkać się z różnymi, czasem wręcz szokującymi zachowaniami w odwiedzanych krajach. Podczas rozmowy z Bułgarem możecie się mocno zdziwić, gestami jakie wykonuje. Krótko mówiąc, kiedy w Bułgarii kiwa się na tak, oznacza to nie i odwrotnie. Potrafi to przysporzyć turystom wielu nieporozumień, ale ostatecznie zazwyczaj staje się zabawnym wspomnieniem z podróży.

Biuro Podróży Robinson poleca Bułgarię zarówno na wakacje rodzinne, jak i dla singli. Polecamy także kolonie dla dzieci w Bułgarii, na Słonecznym Brzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *