Gdzie się wybrać

RIWIERA ADRIATYCKA – WAKACYJNY RAJ DLA KAŻDEGO

RIWIERA ADRIATYCKA -wycieczki dla firm

Riwiera Adriatycka to miejsce, które od lat przyciąga turystów z całego świata za sprawą piaszczystych plaż, wspaniałej roślinności, gorącego śródziemnomorskiego klimatu i wyjątkowej, włoskiej atmosfery.

Jednym z najpopularniejszych kurortów nad Morzem Adriatyckim jest miejscowość Rimini, która cieszy się ogromną popularnością wśród przyjezdnych. Miasto dosłownie tętni życiem. Jest bardzo popularne zarówno wśród Włochów jak i turystów. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią ruch i dobrą zabawę. W mieście roi się od sklepów, pubów, restauracji i dyskotek. Wspaniałe piaszczyste plaże oferują przyjezdnym szereg udogodnień: od pryszniców, zaplecza gastronomicznego, po place zabaw dla dzieci. Kolejnym świetnym punktem na mapie atrakcji miasta jest park rozrywki Fiabilandia, idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Miasto ma także kilka ciekawych historycznych zabytków. Są to: Łuk Augusta, Katedra Malatestiano Temple oraz słynny, antyczny Most Augusta.

Jako ciekawostkę warto nadmienić, iż o tym cieszącym się ogromną popularnością kurorcie, powstała piosenka znanego króla włoskiego disco Ricka Fellini’ego, w której zaprasza on turystów do Rimini:

Welcome to English girls

Welcome German girls

Welcome in Italy

Welcome in Rimini(..)

Niedaleko Rimini, znajduje się San Marino – jedno z najmniejszych państw świata, tworzące enklawę na terytorium Włoch. To malutkie państewko posiada nawet własną drużynę narodową, ale uwaga, ciężko doszukiwać się w niej takich gwiazd jak Ronaldo. W drużynie San Marino grają bowiem w dużej mierze piłkarze amatorzy. 

Państewko zachwyca niemal na każdym kroku. Położone na wysokim wzgórzu, słynie z uroczych, wąskich uliczek, wspaniałej starówki i majestatycznego zamku. Będąc w San Marino na pewno warto obejrzeć: Twierdzę La Rocca o Guaitta, która oferuje nam zapierający dech w piersiach widok na okolicę, Katedrę, Ratusz i Plac Miejski.

Będąc na Riwierze Adriatyckiej koniecznie trzeba odwiedzić Ravennę. Dla wielu turystów, głównie tych starszych, znana jest przede wszystkim ze wspaniałych kościołów, zdobionych bizantyjskimi mozaikami np. Bazylika San Vitale. Oprócz niej w mieście jest jeszcze wiele innych ciekawych budowli sakralnych np. Bazylika Sant’Apollinare Nuovo, Baptysterium Ortodoksów. Młodzież i dzieci natomiast uwielbiają bawić się w znajdujący się tam parku rozrywki Mirabilandi. Park rozrywki oferuje dzieciakom ponad 30 różnych atrakcji, w tym kilka kolejek górskich. 

Mirabilandia podzielona jest na kilka stref tematycznych m.in. wesołe miasteczko czy strefa z basenami i zjeżdżalniami. Super rozrywka gwarantowana. W Ravennie jest jeszcze jedna atrakcja, która cieszy się ogromną popularnością. Jest nią Park Safari i Zoo zlokalizowane blisko słynnego parku rozrywki. Wyjątkowe miejsce, w którym podczas przejażdżki samochodem, można obserwować dzikie zwierzęta.

Niedaleko wspomnianych wcześniej miast leży jeszcze jedno, urokliwe miasteczko – Cesenatico. Co sprawia, że do tej niewielkiej miejscowości tak chętnie lgną turyści? Po pierwsze wspaniałe, szerokie i piaszczyste plaże. Warto dodać, że w Cesenatico plaże są oznaczone przez Włochów certyfikatem bandiera blu, przyznawanym najczystszym plażom i wybrzeżom. Jednak największą atrakcją turystyczną w tej miejscowości jest kanał portowy – Porto Canale zaprojektowany w XVI wieku przez słynnego Leonardo da Vinci. 

Jest to wyjątkowe miejsce w którym oprócz ciekawej zabudowy, możemy oglądać zacumowane statki. Szczególną uwagę przyciągają charakterystyczne dla tego regionu statki z oczami. Wzdłuż portu ciągną się liczne restauracje, w których można zasmakować ryb i owoców morza. Miejsce tętni życiem zarówno za dnia jak i w nocy.

Riwiera Adriatycka to miejsce, które kusi turystów nie tylko rozległymi, piaszczystymi plażami, ciepłym morzem i licznymi rozrywkami, ale także miejscami, które kryją w sobie budowle i zabytki z minionych epok. To wyjątkowy region, w którym w czasie jednego pobytu można połączyć relaks, rozrywkę, zabawę i poznawanie historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *