Porady dla podróżników, Gdzie się wybrać

Wycieczka szkolna do Warszawy na 1, 2 lub 3 dni

Wycieczka szkolna do Warszawy

Wycieczka szkolna do Warszawy? Jak ją zaplanować? Na jeden? dwa? lub trzy dni? W tym artykule poznasz sprawdzone propozycje wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Warszawa to nasza stolica i każdy, niezależnie skąd pochodzi powinien znać najważniejsze dla nas Polaków miejsca, miejsca bogate w historię, kulturę i atrakcje turystyczne. Zapraszam więc do dalej. Sprawdź jakie wrażenia może dać wycieczka szkolna do Warszawy na 1, 2 lub 3 dni.

Najważniejszy jest plan i dobra organizacja

Dobra organizacja i plan wycieczki to już połowa sukcesu. W Biurze Podróży Robinson za plan zwiedzania Warszawy odpowiada człowiek, który zna i kocha Warszawę, znany jako przewodnik Karolek i Prasol

Żeby zaplanować najlepszą wycieczkę szkolną, potrzebne są takie informacji jak: dostęny czas, ilośc osób, zainteresowania uczestników. W tym artykule przedstawiamy program oraz korzyści jakie może dać grupie wycieczka szkolna do warszawy na 1, 2 lub 3 dni.

Warszawa Oczami Dzieci

Cena od 450.00 
Warszawa Oczami Dzieci Warszawa piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń gospodarczych, politycznych

Poznajemy Warszawę wycieczka trzydniowa

Cena od 400.00 
Poznajemy Warszawę wycieczka trzydniowa Warszawa piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń

Warszawa wycieczka 2 dniowa

Cena od 480.00 
Warszawa wycieczka 2 dniowa Warszawa piastująca od ponad czterech stuleci godność stolicy – jest największym miastem w Polsce, centrum wydarzeń

Wycieczka szkolna do warszawy plan na 1 dzień

Zaczynając zwiedzanie Warszawy, warto rozpocząć od jej najważniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc. Oto kilka sugestii:

Łazienki Królewskie

Łaienki Królewski to miejsce o bardzo dużym obszarze, który łączą w sobie wiele obiektów wartych zobaczenia. Zobaczysz tam:

 • Pałac na wodzie
 • Ogród Chiński
 • Amfiteatr
 • Łazienki Królewskie – muzeum
 • Pomnik Fryderyka Chopina
 • Cmentarz na powązkach

Przy planowaniu wizyty w Muzeum Łazienki Królewskie, warto sprawdzić aktualne informacje na temat wystaw czasowych, wydarzeń kulturalnych i godzin otwarcia. To miejsce jest nie tylko historycznym zabytkiem, ale również centrum kulturalnym, gdzie można cieszyć się zarówno sztuką, jak i pięknem przyrody.

wycieczka szkolna do warszawy łazienki królewskie

Trakt Królewski

Trakt Królewski w Warszawie to historyczna i malownicza trasa, która rozpoczyna się przy Placu Zamkowym i biegnie, aż do Wilanowa. Jest to symboliczna droga, która odzwierciedla znaczenie monarchii i historię Polski. Po drodze zobaczysz takie zabytki jak:

 • Pałac Prezydencki
 • Zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego
 • Piękne kościoły i kamienice
 • Belweder
 • Ambasada i Ministerstwo

Trakt Królewski to nie tylko trasa historyczna, ale także miejsce, które oferuje widoki, ciekawe architektonicznie budynki i możliwość zanurzenia się w historię Polski. To popularna trasa turystyczna i spacerowa w Warszawie.

Stare miasto i Zamek Królewski

Wycieczka szkolna do Warszawy na jeden dzień, powinna obejmować Warszawską  Starówkę, która niebywale zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. To istna perła stolicy! Nic dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Na Warszawskiej Starówce zwiedzisz takie miejsca jak:

 • Pomnik syreny Warszawskiej
 • Barbakan
 • Zamek Królewski
 • Kolumna Zygmunta III Wazy
 • Pomnik małego Powstańca
 • Taras widokowy
 • Taras zamkowy

Uwaga! Ale to nie wszystko. Aby urozmaicić formę zwiedzania Starego miasta i jeszcze bardziej zaciekawić dzieci, proponujemy GRY MIEJSKIE (jest to zabawowa forma zwiedzania), która niewątpliwie jest o wiele bardziej przyswajane przez dzieciaki!  – prowadzone przez Przewodnika –https://karolekiparasol.pl/

Propozycje, które przedstawiłam dotyczą jednego dnia w artykule pt. wycieczka szkolna do Warszawy na 1, 2 lub 3 dni.

wycieczka szkolna do warszawy stare miasto

Wycieczka szkolna do Warszawy plan na dzień 2

Wycieczka szkolna do Warszawy na 2 dni to bardzo dobry pomysł zwłaszcza dla tych, którzy do stolicy na jeden dzień wybrać się nie mogą głównie z powodu odległości. Jeden z gotowych planów znajdziesz pod linkiem tutaj  lub czytając dalej oprowadzimy Cię po kolejnych fascynujących miejscach Stolicy. 

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to jedno z najważniejszych muzeów w Warszawie, poświęcone wydarzeniom związanych z Powstaniem Warszawskim w 1944 roku. Jest to interaktywne muzeum, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów, oferując bogatą kolekcję eksponatów i emocjonujących prezentacji.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe jest jednym z najważniejszych muzeów sztuki i kultury w Polsce. Jego zbiory obejmują szeroki zakres dziedzin, takich jak malarstwo, rzeźba, rzemiosło artystyczne, numizmatyka i wiele innych.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie to jedno z najważniejszych muzeów w Polsce, poświęcone historii, kulturze i dziedzictwu społeczności żydowskiej w Polsce.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Warszawa

Dzielnica Praga

Praga to  dzielnica Warszawy, położona na wschodnim brzegu Wisły. Jest miejscem o bogatej historii, różnorodnej kulturze i charakterystycznym klimacie.Warto zobaczyć :

 • Plac Zbawiciela
 • Kościół św. Michała Archanioła i św. Floriana
 • Stadion Narodowy

Wycieczka szkolna do Warszawy plan na dzień 3

Jeśli macie nieco więcej czasu i chcecie poznać lepiej Warszawę to idealną formą będzie trzy dniowa wycieczka szkolna do warszawy. jedną z możliwości będzie plan zwiedzania zwarty pod linkiem tutaj, lub propozycja opisana poniżej. 

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki (PKiN) to charakterystyczny budynek w Warszawie, zbudowany w latach 1952-1955 według projektu radzieckiego architekta Lewa Rudniewa. Jest to najwyższy budynek w Polsce, o wysokości 231 metrów.
wycieczka szkolna do warszawy pałac Kultury i Nauki

Bulwary Wiślane

Bulwary Wiślane to malownicze promenady znajdujące się po obu stronach rzeki Wisły w Warszawie. Stanowią one popularne miejsce rekreacji, spacerów, spotkań towarzyskich i różnych wydarzeń kulturalnych.Bulwary są ważnym elementem życia miejskiego w Warszawie, stanowiącym popularne miejsce spotkań, rekreacji i cieszenia się atmosferą miasta.

Karolek i Parasol

Plan przedstawiony powyżej, mieliśmy przyjemność realizować już wielokrotnie. Mamy więc pewne podstawy, by twierdzić, że uczestnicy kolejnych wycieczek będą równie  zadowoleni. Wiemy również, że obok tych wszystkich opisanych powyżej miejsc nie wystarczy jedynie przejść. Najważniejszy jest sposób przekazywanych informacji. Dzieci nie są zainteresowane samymi budynkami. Trzeba zmyślnych sposobów, by zainteresować grupę młodzieży. właśnie dlatego przewodnik odgrywa tu najważniejszą rolę.

przewodnik po Warszawie Karolek i Parasol

Wycieczka szkolna do Warszawy podsumowanie

Jeśli chcesz zorganizować wycieczkę szkolną do Warszawy na 1, 2 lub 3 dni to napisz do nas. Z przyjemnością zorganizujemy dla Was ten wyjazd zgodnie z opisanym powyżej harmonogramem lub stworzymy indywidualny plan zwiedzania zgodny z Waszymi wytycznymi. Będzie nam bardzo miło wspólnie odkryć Warszawę. Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *