Porady dla podróżników

Wycieczka klasowa dlaczego warto ją zorganizować

Wycieczka klasowa

Wycieczka klasowa to świetny dodatek do nauki i odskocznia od rutyny szkolnej. Najlepsze wspomnienia to te związane z wyjazdami ze szkoły. To właśnie tam zawiązują się i utrwalają przyjaźnie, a dzieci nabywają szereg umiejętności w trybie zabawy. Jakie to umiejętności i czemu warto jeździć na wycieczki szkolne?

Wycieczki szkolne to wspaniała okazja do integracji z grupą i z nauczycielami

Dzieci najlepiej uczą się w praktyce i poprzez doświadczenie, a ta zasada sprawdza się praktycznie zawsze. Nie jest tajemnicą, że to właśnie wycieczki szkolne są najlepszą okazją do szeroko pojętej integracji. W środowisku szkolnym dzieci wchodzą w określone schematy i czasem ciężko im nawiązać prawdziwe przyjaźnie czy zachowywać się swobodnie.

Poza klasą, na neutralnym gruncie, może okazać się, że jest to znacznie łatwiejsze. Przyjemne okoliczności przyrody czy inne atrakcje na wyjeździe, sprawiają, że integracyjne wycieczki szkolne to coś, co zapamiętuje się na długo. Noclegi w innym miejscu, gdzie dzieli się pokój z rówieśnikami, daje niepowtarzalną okazję do czasu spędzonego razem, długich rozmów i wspólnego radzenia sobie z wyzwaniami. Takie możliwości daje jedynie kilkudniowa wycieczka klasowa.

Wycieczka klasowa pamiątką na całe życie

Nie bez powodu, wspomnienia z wycieczek szkolnych, zostają z dziećmi na całe lata, a nawet całe życie. Poczucie przynależności do grupy ma szczególne znaczenie na wycieczkach, a to ona jest gwarancją dobrej passy w szkole.

Harry Potter , Szkoła Magii i Czarodziejstwa

Cena od 140.00 
Harry Potter , Szkoła Magii i Czarodziejstwa Pełen atrakcji pobyt na Zamku Stare Tarnowice, w ramach programu Szkoła Magii i Czarodziejstwa. Przeniesieni do świata

Jura Park Krasiejów

Cena od 90.00 
Jura Park Krasiejów Stań oko w oko z dinozaurami – prawdziwymi władcami ery mezozoicznej! Największy tego typu Park Jurajski w

Słoneczna Grecja Zielona Szkoła Dla Dzieci

Cena od 1,650.00 
Słoneczna Grecja Zielona Szkoła Dla Dzieci RIWIERA OLIMPIJSKA – region Grecji rozciągający się na przestrzeni ok. 80 km od Salonik

Wycieczka klasowa daje możliwość odkrycia samego siebie

Poza murami szkoły i bez opieki rodziców, dzieci muszą sobie radzić samodzielnie i zarządzać swoimi rzeczami. Podejmują decyzje we własnym zakresie, a nie pod czujnym okiem rodziców. Taka nauka decyzyjności jest bardzo ważna dla dziecka, które głównie wtedy ma taką okazję do podejmowania własnych wyborów. Zarządzanie swoimi rzeczami, kieszonkowymi na wycieczkę, dbanie o swój strój, to tylko niektóre rzeczy, których uczy dzieci wycieczka klasowa.

wycieczka klasowa dlaczego warto
Integracyjne wycieczki szkolne są właśnie po to organizowane, aby dać dzieciom przestrzeń w nowym miejscu i poszerzać ich horyzonty poza miejscem zamieszkania. Co ma ogromne znaczenie w kontaktach z rówieśnikami, dzieci uczą się empatii i potrafią lepiej odczytywać i reagować na potrzeby innych. Przebywając całą dobę z ulubionymi koleżankami i kolegami, robi się wspólnie wiele rzeczy, co szlifuje kontakty społeczne. Dzieci uczą się reagować na nowe sytuacje i wyrabiają sobie większą wrażliwość na najbliższe otoczenie. Duże znaczenie ma także obecność nauczycieli oraz pilota wycieczki szkolnej.

Edukacja poprzez zabawę

Nie należy zapominać, że na wycieczkach szkolnych, dzieci uczą się przedmiotów i materiału szkolnego. Edukacyjne wycieczki szkolne zakładają przerabianie materiału w salach, albo na łonie przyrody czy w innych okolicznościach wyjazdowych. Taka nauka może być bardzo efektywna bo angażuje wiele zmysłów jednocześnie.

Mózg w takiej sytuacji przyswaja więcej materiału niż w zwyczajnych warunkach. Piękne widoki, nowe miejsca i przygody, wpływają pozytywnie na nastrój dzieci, a tym samym są one bardziej chętne do nauki. Ta sama wiedza, przekazana w innych okolicznościach, może utrwalić się w pamięci w szczególny sposób. Luźna i serdeczna atmosfera sprzyja nauce, a przede wszystkim nauce poprzez zabawę.

Świątecznie i Kreatywnie

Cena od 70.00 
Świątecznie i Kreatywnie Skąd się wzięły tradycje Bożonarodzeniowe? Początkowo pierwsi chrześcijanie nie przywiązywali wagi do miejsca i czasu narodzin Chrystusa.

Zagroda Żubrów

Cena od 60.00 
Zagroda Żubrów Zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać… żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała

Zamek Lipowiec w Wygiełzowie warsztaty dla seniorów

Cena od 60.00 
Zamek Lipowiec w Wygiełzowie warsztaty dla seniorów Ruiny dawnego zamku biskupów krakowskich znajdują się na wapiennym wzgórzu, górującym nad miejscowościami

Przystosowanie się do nowych miejsc i poszerzanie horyzontów

Wycieczka klasowa to niezapomniana przygoda, dzięki której można poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Wyjazd integracyjny na przykład nad morze to okazja do nauki poruszania się w nowych miejscach i zachowania się w innych okolicznościach niż szkolne. Dzieci uczą się reagować na nowe sytuacje, a tym samym wyrabiają w sobie elastyczność.

Uczniowie, którzy mieszkają w dużych miastach, zazwyczaj przebywają w głośnym, typowo miejskim otoczeniu. W przyjemnych okolicznościach przyrody, mogą ujawnić się nowe, nieznane cechy. Rekreacyjne wycieczki szkolne to wyprawy górskie, spacery nad morzem lub jeziorem czy zwiedzanie atrakcji turystycznych. Dawka wiedzy i kultury wzbogaca dzieci kulturowo i poszerza ich horyzonty. Poznają nowe miejsca, a nie tylko dobrze znane środowisko domowe i szkolne.

Jakie jeszcze korzyści przynoszą wycieczki klasowe?

Wycieczka klasowa to doskonała okazja do poznania historycznych zawiłości innych regionów. Uczniowie mogą na zasadzie porównania, przekonać się jak dobre są warunki, w których obecnie żyją. Tym samym znajdą w sobie wdzięczność za to co mają. Takie edukacyjne wycieczki szkolne to idealny sposób na przekazanie wiedzy historycznej w praktyce.

Bieszczady Tam Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc

Cena od 550.00 
Bieszczady Tam Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc W Bieszczadach żyje drugie największe stado żubrów na świecie. Jest ich około 280. Najwięcej

Pieniny Czorsztyn Niedzica Szczawnica

Cena od 500.00 
Pieniny Czorsztyn Niedzica Szczawnica Nasze polskie góry to prawdziwe perełki narodowe. Warto korzystać z cudów jakie oferuje – zachwycić oko

Rycerze czy rabusie szlakiem tajemnic zamków jurajskich

Cena od 50.00 
Rycerze czy rabusie szlakiem tajemnic zamków jurajskich Szlak Orlich Gniazd jest jedną z tych atrakcji, które każdy Polak powinien w swoim

Z pewnością oglądanie na żywo zabytków, więcej wniesie niż tylko czytanie o nich w podręczniku. Edukacja to nie tylko zabytki, ale i język obcy, w przypadku wycieczki szkolnej zagranicznej. Nauka języka w praktyce to ogromna korzyść i takich warunków nie osiągnie się nawet na korepetycjach. Nieco dłuższe wycieczki zagraniczne lub wymiany zagraniczne to świetna okazja do nauki języka obcego w obcojęzycznym środowisku. Przy okazji uczniowie zaczynaja widzieć sens nauki języka, bo chcą się porozumieć w obcym kraju.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *